start |  galeria |  indeks galerii |  dodaj zdjęcie |  aktualności |  księga gości |  konkurs |  plakat |  regulamin |  kontakt |  www.czestochowa.pl
Aktualności
2008-06-12
Gratulacje od TVP za „Autoportret Częstochowian”
Po raz kolejny doceniona została oryginalna akcja promocyjna ”Tworzymy Autoportret Częstochowian”, zainicjowana i prowadzona przez Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy. Ciekawych działań marketingowych promujących miasto i integrujących lokalną społeczność pogratulowała Częstochowie Agencja Informacyjna Telewizji Polskiej.
W liście gratulacyjnym, przesłanym na ręce Prezydenta Miasta Tadeusza Wrony, nawiązującym do zakończonej niedawno II edycji konkursu „Złote Formaty”, organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Promocji Miast i Regionów, na temat akcji „Autoportret Częstochowian” można przeczytać m.in.: ten Projekt fantastycznie zintegrował nie tylko lokalną społeczność – czyli mieszkańców Częstochowy - ale także wszystkich, którzy czują się Częstochowianami, bez względu na to, gdzie mieszkają czy pracują. Świadomość korzeni, związku z miejscem, bycia ,,skądś”, jest przecież niesłychanie ważna w globalizującej się Europie. Podpisana pod listem p. Beata Jakoniuk – Wojcieszak - zastępca dyrektora Agencji Informacyjnej TVP S.A. - do gratulacji dołączyła też życzenia: kolejnych inspirujących projektów, które będą wskazywać innym miastom drogę do naśladowania.
Przypominamy, że do Projektu ,,Autoportret Częstochowian” swoje portrety mogą dodawać wszyscy mieszkańcy miasta i ci, którzy czują się z nim związani. Jako jedyny z 211 projektów promocyjnych, zgłoszonych do konkursu ,,Złote Formaty”- zwanych samorządowymi, promocyjnymi Oscarami, otrzymał wyróżnienie stacji TVP INFO. Zdobył także trzecie miejsce w kategorii ,,Wydarzenie specjalne”.
Wirtualna galeria częstochowian liczy już ponad dwa tysiące portretów. Można ją uzupełniać samodzielnie wysyłając zdjęcie lub „zapozować” do zdjęć fotografowi podczas miejskich imprez plenerowych. Najbliższa okazja będzie w czasie II Festiwalu Sztuki Kulinarnej „Aleja Dobrego Smaku" (20-22 czerwca w Alei Najświętszej Maryi Panny oraz na Placu Biegańskiego).
We wrześniu wszystkie fotografie zamieszczone w wirtualnej galerii ,,Autoportret Częstochowian”, trafią na wielką, plenerową wystawę w centrum miasta.
 
2008-05-15


Twarze częstochowian znów na plakacie!

Fotografie częstochowian z naszej wirtualnej galerii po raz kolejny zdobią plakat reklamujący obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. W centralnej części plakatu promującego tegoroczny, rodzinny piknik samorządowy znalazła się twarz Alberta - ośmioletniego uczestnika Projektu ,,Autoportret Częstochowian” (zdjęcie 116 z galerii nr 2). Uśmiechający się chłopiec z wymalowaną na policzkach flagą Częstochowy, w koronie z wybranych z naszej internetowej galerii fotografii, zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na koncerty, prezentacje filmów, pokazy sportowe i inne imprezy towarzyszące obchodom Dnia Samorządu Terytorialnego 2008. Plakat z portretem Alberta pojawił się w różnych miejscach miasta, także w formie billboardów.
Rodzinny piknik samorządowy odbędzie się 23-24 maja 2008 r. na Promenadzie Czesława Niemena. W trakcie imprezy profesjonalny fotograf będzie robił zdjęcia wszystkim, którzy zechcą dołączyć do grona ponad dwóch tysięcy częstochowian, promujących miasto i swoje twarze w portalu www.czestochowianie.pl.
Szczegółowy program pikniku samorządowego jest dostępny tutaj.
 
2008-05-14


"Autoportret Częstochowian" rusza w plener!
18 maja, podczas Familijnego Pikniku Europejskiego, organizowanego przez Akademię Polonijną w podjasnogórskim Parku 3 Maja, zaprezentujemy ok. 500 zdjęć z wirtualnej galerii, zamieszczonej
na stronie internetowej naszego projektu www.czestochowianie.pl.
Od godziny 13.00 będziemy czekać na wszystkich Częstochowian, którzy jeszcze nie przyłączyli się do miejskiej zabawy fotograficznej. Zrobimy im zdjęcia,
które trafią do wielkiej, wirtualnej bazy portretów w naszym portalu.
Oprócz promocji ,,Autoportretu Częstochowian” w programie Familijnego Pikniku Europejskiego znajdą się m.in. pokazy tańca, konkursy z nagrodami oraz koncert zespołu EX - BEET. Szczegółowy program imprezy można znaleźć tutaj.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»